Пастор Йонгі Чо

В 1964 році я молився перед Господом. У ті дні в церкві було десь три тисячі членів. За нашими мірками це була мала церква. І вона не росла. Я молився, проповідував, я хотів рухати всім, але не міг збільшити кількість людей.
Одного холодного ранку коли після молитви всі люди розійшлися, я залишився на самоті і відкрив Богу своє серце. «Господи, я хочу, щоб тут було більше, ніж три тисячі людей!». І несподівано заснув.
Я опинився в присутності Господа, був буквально оточений нею. Його мир наповняв моє серце. І ось Господь проговорив до мене: «Сину, ти хочеш, щоб у твоїй церкві було більше трьох тисяч членів?». – «Так, Господи». Тоді Бог сказав: «Я задам тобі запитання. Коли ізраїльський народ ішов ловити перепілок руками, скільки вони спіймали?». – «Напевно, дуже мало». Тоді Господь продовжив: «Коли Я послав Свій вітер, скільки перепілок вони спіймали?». Я відповів: «Перепілки падали, як пил». І Бог сказав: «Невже у твоїй ситуації Я не можу зробити таке саме? Ти намагаєшся піймати душі своєю власною силою, і ти мало кого спіймав. Але коли Я пошлю Духа Святого, тоді грішники будуть падати, як пил, у твоїй церкві». Я сказав: «Отче, зроби це». І Господь проговорив: «Сину, налагоди спілкування зі Святим Духом». Я відповів: «Я все знаю про Духа Святого, я отримав диплом Духа Святого». І тоді Господь промовив мені дуже серйозно: «Якраз в цьому і полягає твоя проблема. Святий Дух – це не тільки знання, це свята Особистість. Ти повинен прийняти Його як Особистість і налагодити особисті стосунки з Ним». Я так перелякався, що прокинувся. Але це справило сильне враження на моє серце. Я одразу відкрив Біблію і знайшов 13-й розділ Другого послання Павла до коринтян і намагався зрозуміти, що це означає – «спілкування Святого Духа». Після цього в моєму житті сталися великі зміни. Слово «kainonia» – спілкування мало ще значення: спільність, партнерство, єдність тощо. Я почав міркувати про ці речі.
Спілкування. Досі я розмовляв тільки з Небесним Батьком і Його Сином Ісусом. Я боявся розмовляти зі Святим Духом. Невже можна молитися Святому Духу? Ніхто так не робить. Але я звернув увагу, що багато пісень із псалмоспівів звернені до Духа Святого. Але чи Ісус навчав молитися Духу Святому? Я знайшов місце Писання, де Ісус говорив Своїм учням молитися до Господаря жнив, щоб Він послав робітників на жниво Своє. І х
то це Господар жнив? У 13-му розділі Дій ми бачимо, що апостоли в Антіохії постилися і молилися, і Святий Дух сказав виділити Савла і Варнаву, щоб ті трудилися для Господа. Там Святий Дух називає служіння Ісуса Своїм служінням. І Біблія говорить ясно, що вони були послані Духом Святим в Македонію. Це місце Писання ясно нам показує, що Дух Святий був Господом, Господарем жнив. Ісус сказав нам молитися Господарю Жнив, щоб Він послав багатьох робітників на поле. Тут ясно показано, що Дух Святий – це Особистість. Коли апостоли писали листи з Єрусалима християнам з поган, вони писали так: «Святий Дух і ми вам говоримо», і я зрозумів що Дух Святий – це Особистість. Я ніколи не звертався до Нього як до Особистості.

Я одружувався, коли мені було 30 років. У той час я хотів стати Біллі Гремом. Я не хотів бути пастором. Адже кожної неділі пастор повинен готувати проповіді. Підготовка проповілі – це важка праця. Я думав: “Якщо стану євангелістом, то до кінця життя піду з десятком проповідей по цілому світу».

Мати церкву – значить мати постійний головний біль. У моїй церкві 500 старійшин, 50 тисяч дияконів. Якби я був євангелістом, у мене не було б таких труднощів. Отож я одружився, через тиждень залишив свою дружину у квартирі і почав займатися євангелізацією. У суботу повертався додому, залишавши там брудну одіж, і йшов проповідувати на недільному зібранні. Потім знову йшов. Так я жив десь шість місяців. Дружина плакала – їй було самотньо. Тоді я пішов на базар і купив їй собаку.
У Кореї дружини дуже милі і турботливі. Коли я повертався додому, моя дружина готувала ванну, робила масаж і варила смачні страви. Але поступово вона перестала робити це і все частіше почала плакати. Але я на це не зважав – у моїй голові була євангелізація. Одного разу до мене прийшла теща. Вона тепер на небесах, але в той час було дві речі, яких я боявся, – Бог і теща. Вона сказала мені: «Синку, мені потрібно поговорити з тобою. У тебе великі труднощі, твоя дружина збирається тебе залишити». «Але чому, – запитав я. – Я дав її квартиру, їжу, я навіть подарував їй собаку». Тоді моя теща відповіла: «Єдиного не вистачає – вона особистість, а з особистістю потрібно мати спілкування, треба розмовляти, любити, проводити з нею час, словом, поводитися з нею як з особистістю, а не як з якоюсь річчю. Вона не прийшла у твій дім як рабиня
, вона прийшла як твоя дружина. І якщо ти не будеш звертати увагу на її особистість, ти втратиш її».

Якщо я повинен поводитися зі своєю дружиною як з особистістю, то тим більше я повинен поводитися зі Святим Духом як з Особистістю. Він Господар жнив. Він Господар Царства. А ми не визнаємо Його. Ми не звертаємо на Нього увагу, не поклоняємося Йому, не дякуємо Йому, ми неправильно поводимося з Ним. Він засмучений. А ми сподіваємося, що при цьому в церкві може бути пробудження.
Чому я не можу молитись? Чому в мене немає сили, коли я проповідую? Чому я не можу виганяти демонів, оздоровляти хворих? Тому що я постійно засмучую Духа Святого.
Він дуже ніжна Особистість. Ми повинні поклонятися Йому і дякувати Йому. І тоді Він буде нам Помічником. Він наш Учитель, Адвокат, Утішитель. Він все зробить заради нас.
Я зрозумів це. Коли я прокидаюся вранці, то кажу: «Дорогий Святий Дух, ходімо, розпочнімо роботу разом. Допоможи мені молитися, проповідувати».
І коли я стояв перед своїми людьми, я відчув нову силу, відчув святий вогонь, який почав горіти в мені. І прийшло нове благословення. Церква розпочала рости: 6, 10, 18, 50, 100, 300, тисяч, а тепер 650 тисяч. Моя мета – мільйон членів. І Святий Дух продовжує працю. Слава за це Богу. Без Духа Святого у нас буде мертва церква. Без Нього це так, як небо без дощу. Ми всі потребуємо Духа Святого. Він завжди присутній між нами і завжди готовий допомогти. Коли я читаю Біблію, то прошу, щоб Він дав мені розуміння.
Люди говорять,
що епоха чудес минула. Це нерозумні заяви. Те, що робив Ісус 2000 років тому, Дух Святий звершує через Тіло Христове тепер. Ми всі потребуємо сили згори. Багато людей, які прийняли Духа Святого, думають що вони досягли цілі, досягнули повноти. Але це помилка. Дух Святий – це Особа. І, як у кожної Особи, у Нього є знання, воля, емоції. Тому Слово Боже говорить: «Любов Бога Отця, благодать Ісуса Христа і спілкування зі Святим Духом нехай буде вічно. Тому так важливе спілкування зі Святим Духом. Воно постійно буде нас підкріпляти. Без Святого Духа і Його спілкування ми ніколи не досягнемо повноти.

Ще одне значення слова «kainonia» – партнерство. Ми партнери, щоб разом будувати Царство Боже. Святий Дух – старший партнер, а ми – молодші. Молодший партнер завжди повинен радитися зі старшим. Царство Боже повинно принести багато прибутку – спасенні душі. Якщо партнерство втрачає силу, тоді Царство банкрутує. Потрібно поважати старшого партнера.
У нас чудовий старший Партнер! Якщо ви будете слухати Духа Святого, Він буде сильно діяти через вас. Чудові події будуть відбуватися перед другим приходом Ісуса. Чому? Тому що ми не залишені, як сироти, – серед нас Святий Дух!